| Meniny má: Júlia, Juliána

GVP
člen medzinárodnej franchiseCBA

O Našej mäsovýrobe

Príbeh značky "Naša domáca chuť"

Ako to bolo niekedy.

O Našej mäsovýrobeV dnešnej dobe nie je jednoduché zorientovať sa vo svete potravín. V minulosti naši starí rodičia žili úplne iným spôsobom života. Žili v harmónii s prírodou a okolím kde prebývali. Prírodu milovali a chránili. Naopak príroda im za to ponúkla svoje dary - polia, na ktorých si mohli dopestovať obilie, pasienky pre ich stáda, záhrady, ovocné sady a kryštálovo čistú vodu na uhasenie smädu.
Ich orientácia v potravinovom svete bola úplne jednoduchá. Jablko chutilo ako jablko, mlieko bolo naozajstným mliekom a slanina bola skutočnou slaninou. Postupom času sa ľudia naučili a získali skúsenosti ako dary prírody prijímať a využiť pre svoj prospech. Vznikali pekárenské, mliečne a mäsové výrobky typické svojou domácou chuťou.

Receptúry starých otcov.

Naši otcovia a starí otcovia vyrábali potravinové výrobky pre svoje rodiny a blízkych priateľov, preto ich výrobky boli poctivé, plné lásky k ľuďom a k prírode, jednoduché, pohladené jedinečnou domácou chuťou. Používanie výhradne čerstvého mäsa a prírodných korenín bolo samozrejmosťou. Tieto skúsenosti sa dedili zo starých otcov na otcov a z otcov na synov. Takto postupne vznikla tradícia starých otcov aj pri výrobe mäsových výrobkov.

Vtedy to šlo a teraz to nejde?

Prečo si dnes nemôžeme v bežnom obchode kúpiť potraviny ktoré neobsahujú žiadne chemické konzervanty? Prečo mlieko nie je skutočným mliekom a klobásy obsahujú iba niekoľko percent mäsa? Prečo väčšina mäsových výrobkov je pripravovaná tak, akoby ich mali jesť vegetariáni?
Preto, lebo tradičné receptúry pri spracovaní potravín boli nahradené novými „modernejšími“. Kvalitné mäso je nahradzované pitnou vodou a rôznymi náhradami mäsového a rastlinného pôvodu. Do mäsových výrobkov sa dostáva sója, hydinové alebo bravčové mechanicky separované mäso.
Osvedčené a poctivé koreniny a konzervanty nahradili emulgátory, farbivá, stabilizátory, antioxidanty, zvýrazňovače chuti a v mäsových výrobkoch sa namiesto mäsa nachádza viacej náhrad ako poctivého mäsa.

Áno, ide to aj tentoraz.

Našťastie nie všetci zabudli a tradičné receptúry našich starých otcov. Naše údené špeciality označené značkou Naša domáca chuť obsahujú len prírodné koreniny a neobsahujú žiadne alergény. Konzervovanie a predĺženie trvanlivosti výrobkov dosahujeme len solením soliacou zmesou, údením, sušením a balením.

Naša mäsovýroba.

Časť Našej mäsovýroby je orientovaná na rozrábku mäsa určeného na priamy predaj cestou vlastných maloobchodných a veľkoobchodných predajní GVP konečnému spotrebiteľovi. Kostenie a úpravu mäsa prevádzajú skutoční mäsiarski majstri. Mäso je starostlivo vyberané a poctivo opracované s dôrazom na prvotriednu kvalitu ponúkanú zákaznikovi v každom kuse. Na želanie zákazníka dodávame tovar v čerstvom stave, balený vákuovo alebo v ochrannej atmosfére. Vysoká kvalita dodávaného mäsa je našim prvoradým cieľom. Druhá časť „Našej mäsovýroby“ sa zaoberá výrobou mäsových výrobkov, škvarenej masti a oškvarkov so zameraním hlavne na „Gazdovský program“. Pri výrobe sú zachované tradičné receptúry domáceho charakteru.

  • V našich výrobkoch nenájdete žiadnu sóju.
  • V našich výrobkoch nenájdete žiadne alergény
  • V našich výrobkoch nenájdete hydinové alebo bravčové mechanicky separované mäso.

Pri výrobe našich mäsových výrobkov používame bravčové a hovädzie mäso, vedľajšie jatočné produkty, soliace zmesi, prírodné koreniny a čerstvý cesnak.

Údenie a sušenie výrobkov prebieha v špičkových udiarniach a sušiarniach, ktoré po hygienickej a technologickej stránke spĺňajú tie najprísnejšie kritéria. Pri údení používame najkvalitnejšiu štiepku z tvrdého dreva. Kvalitu a hustotu dymu riadi a kontroluje počítač. Naše výrobky vyrobené len z čerstvého a kvalitného mäsa podľa tradičných receptúr, s použitím prírodných korenín a konzervantov, pohladené dymom z kvalitného tvrdého dreva si zachovávajú tradičnú domácu chuť. V súčasnosti vyrábame cca 35 druhov tepelne neopracovaných, tepelne opracovaných, sušených výrobkov, solených mias, domácu bravčovú škvarenú masť a oškvarky. Celá výroba, zaobchádzanie so surovinami a produktami od príjmu surovín až po rozvoz a predaj hotových výrobkov zákazníkom, prebieha pod prísnym dohľadom v súlade s európskou a národnou legislatívou.

Spojili sme tradíciu s modernou technológiou.

Použitie najmodernejšej technológie pri zachovaní tradičných receptúr dodáva našim výrobkom punc najvyššej kvality. Robíme všetko preto, aby naše výrobky boli chutné a kvalitné.

Kde nájdete naše mäsové výrobky?

Naše mäsové výrobky si môžete zakúpiť vo všetkých predajniach maloobchodnej a diskontnej siete spoločnosti GVP a vybraných predajniach obchodnej siete spoločnosti CBA.

Nechceme Vám ponúkať to najlacnejšie,
ale ponúkame Vám to najlepšie za dobrú cenu.

Naša mäsovýroba
Naša mäsovýroba
Naša mäsovýroba
Naša mäsovýroba
Naša mäsovýroba
Naša mäsovýroba
Naša mäsovýroba
Naša mäsovýroba